Vali Masatlı: "Uyuşturucu ve bağımlılık yapan maddelerle hep birlikte mücadele edeceğiz"

Kategori: ARDAHAN HABER Güncelleme: 13.02.2019 16:37:28 Toplam 992 defa okunmuştur.

Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Vali Mustafa Masatlı Başkanlığında Toplandı.

Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Vali Mustafa Masatlı Başkanlığında Toplandı.

İçişleri Bakanlığının talimatları ile tüm illerde eş zamanlı olarak yapılan Kurul Toplantısının açılışında konuşan Valimiz Mustafa Masatlı: “Dünya değişiyor, bu değişimle beraber insanların alışkanlıkları ve karşılaştıkları risk ve tehlikelerde değişmeye başladı. Uluslararası terör örgütlerinin, kişilerin ve bazı devletlerin kazanç yolları ve yerleride değişti. Uyuşturucuyla mücadele ederken bağımlılık yapan başka şeylerle karşılaştık. 3T:telefon, tablet, televizyon gibi. Çocuklar bunlarla fazla uğraşınca ciddi zara görüyor ve beyin gelişimine zarar veriyor. Dünyada gelişmiş bazı devletler, karteller ticari faaliyetlerine devam edebilmek için bunların değişik ürünlerini pazarlıyorlar. Ülkemiz onlar için ciddi bir pazardır. Bu sosyal ve psikolojik yapımızın bozulmasına neden oluyor. Bağımlılık ile mücadele arz ve talep ile mücadele şeklinde oluyor. Bizler daha çok arzla mücadele ediyoruz. Fakat arzla mücadele bu işin %15´idir. Esas olan taleple mücadeledir. Başta aileler, eğitim kurumlarımız ve sosyal çevre bu işle birebir etkili alanlardır. Uyuşturucuyla mücadeleyi vatandaşlarımız arasında yaygınlaştırmak gerekir. Teknoloji bağımlılığına karşı okullarda ne kadar mücadele edersek edelim, ailelerimiz evlerinde bu konuda çabalamıyorsa başarılı olma şansımız çok azdır. Uyuşturucu ve bağımlılık yapan maddelerle hep birlikte mücadele edeceğiz” dedi.

Vali Masatlı´nın konuşmasının ardından, İl Sağlık Müdürlüğü ve Yeşilay tarafından sunum yapıldı değerlendirmeler yapılıp kararlar alındı

Valilik Toplantı Salonunda yapılan Toplantıya Valimiz Mustafa Masatlı, Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Ardahan Üniversitesi Rektörü Mehmet Biber, İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş, İl Jandarma Komutanı Selçuk Özdem ve İlgili Kurum Müdürleri katıldı.

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • Vali Masatlı: "Uyuşturucu ve bağımlılık yapan maddelerle hep birlikte mücadele edeceğiz"