Serhat Kalkınma Ajansı´nın 71´nci olağan genel kurul toplantısı Ardahan Valisi Mustafa Masatlı başkanlığında yapıldı.

Serhat Kalkınma Ajansı´nın 71´nci olağan genel kurul toplantısı Ardahan Valisi Mustafa Masatlı başkanlığında yapıldı.

Toplantıda Ardahan için oldukça önem taşıyan Kafkas Arı Konağı Projesi, 3 milyon lira kaynakla desteklenecek projeler arasında yer aldı. Kafkas Arısının gen merkezi olan Ardahan´da Vali Mustafa Masatlı tarafından hazırlanan, içerisinde Arı Eğitim Merkezi, Ana Arı Üretim Merkezi, Arıcılar Birliği tesislerini de kapsayan tam donanımlı bir kompleks olarak Kafkas Arı Konağı Projesi´nin 3 milyon lira kaynakla desteklenmesi kararlaştırıldı. SERKA´nın 71´nci olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Kars´ta ki merkez ofisinde gerçekleştirildi.

Toplantının açılışında konuşan SERKA Yönetim Kurulu Başkanı Ardahan Valisi Mustafa Masatlı, 2019 yılında 2´si kamu kurumları ve mahalli idarelere ve 1´i özel sektöre yönelik olmak üzere toplam 3 adet Mali Destek Programı, 1 adet Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı ve 1 adet de Fizibilite Destek Programı yürütüldüğünü söyledi.

Bu projelere ek olarak ayrıca 1 adet de Güdümlü Projenin desteklediğini açıklayan Masatlı, “Bütün programlar kapsamında toplam 72 proje desteklenmiştir. Projelerin toplam bütçesi yaklaşık 101 milyon, verilen destek miktarı ise 61 milyon TL´dir.” dedi.

Masatlı 2020 yılında da bu programlara desteklerinin devam edeceğini kaydederek, “2020 yılında 1 tanesi kamu kurumları ve mahalli idarelere ve 1 tanesi özel sektöre yönelik olmak üzere 2 adet Mali Destek Programı, 1 adet Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı, 1 adet Teknik Destek Programı ve 1 adet de Fizibilite Destek Programı yürütülecektir. Güdümlü proje desteği kapsamında 3 projeye 10 milyon TL destek verilmesi planlanmaktadır. Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamında 2020 yılında bölgemize 15 milyon TL´lik bir kaynak getirmeyi hedefliyoruz. 2020 yılında ajansın dağıtacağı toplam destek miktarının 45 milyon TL olması beklenmektedir.” diye konuştu.

Açılış konuşmasının ardından toplantı toplam bütçesi 4 milyon TL olan ve 3 milyon TL destek istenen Kars İl Özel İdaresi tarafından sunulan “Kars Peynir Müzesi” ve Kafkas Arısı Üretim Eğitim ve Gen Merkezi Müdürlüğü tarafından sunulan “Kafkas Arı Konağı” ile diğer gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • VALİ MASATLI'DAN ARDAHAN'A MÜJDE