Kültür ve Turizm Bakanlığının “Yürüyen Sahne” projesi kapsamında il il gezerek çocukları tiyatroyla buluşturan Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Çocuk Tiyatrosu ekibi, Vali Hüseyin Öner’in daveti üzerine Ardahanlı çocuklarla buluştu.

Kültür ve Turizm Bakanlığının “Yürüyen Sahne” projesi kapsamında il il gezerek çocukları tiyatroyla buluşturan Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Çocuk Tiyatrosu ekibi, Vali Hüseyin Öner’in daveti üzerine Ardahanlı çocuklarla buluştu.

Valilik bahçesinde sahnelenen İstanbul Devlet Tiyatrosu tarafından canlandırılan “Turta Girmemiş Orman” adlı çocuk tiyatrosu büyük ilgi gördü.
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında sosyal yaşamın aksamaya uğramasıyla azalan kültürel faaliyetlere yeni normalleşme süreciyle birlikte alınan tedbirler doğrultusunda yeniden hız kazandırıldı.Oyun öncesi sosyal mesafe, hijyen ve maske kurallarına riayet edilerek oturma düzeninin sağlandığı alanda çocuklar 1 saat süren tiyatronun keyfini çıkardı. 

Yönetmenliğini Elif Erdal’ın yaptığı, Dila Er ve Gözde Kısa’nın yazdığı 5 kişilik oyuncu ile toplam 33 kişilik kadronun sahnelediği “Turta Girmemiş Orman” adlı çocuk tiyatrosunun Ardahan’a gelmesinden dolayı Ardahanlı çocuklar adına mutlu olduğunu ifade eden Vali Hüseyin Öner, “Hem dünyayı hem de ülkemizi etkileyen Kovid-19 salgınıyla mücadele ettiğimiz bu süreçte herkesin özellikle de çocuklarımızın motivasyona ihtiyacı vardı. Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğümüzden özel istekte bulunduk. Sağ olsun bizleri kırmadı ve çok değerli ekibini bugün çocuklarımızla buluşturdu. Tiyatro ekibimiz güzel bir performans sergilediler. Kültür Bakanlığımıza, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt’a ve tiyatro ekibimize çocuklarımız adına çok teşekkür ediyorum” dedi.
Vali Öner etkinliğin ardından, Kültür ve Turizm Bakanlığınca ilimize tahsis edilen gezici kütüphane aracını da ziyaret ederek, verilen hizmetler hakkında Kültür ve Turizm Müdüründen bilgi aldı.

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • VALİ ÖNER ÇOCUKLARI SEVİNDİRDİ