ARDAHAN VALİSİ HÜSEYİN ÖNER'DEN DEPREMZEDELERİ SEVİNDİRECEK HABER

Kategori: ARDAHAN Güncelleme: 12.10.2022 18:34:44 Toplam 482 defa okunmuştur.

Vali Öner, Göle’deki deprem hasarlarının tespit edildiğini bildirdi

Kısa bir süre önce Göle ilçesi ve çevre köylerinde meydana gelen depremle ilgili olarak AFAD Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, Köylere Hizmet Götürme Birliği ile Milli Eğitim Müdürlüğünün başlatmış oldukları çalışmalar sonucunda hasar tespitlerinin tamamlanma aşamasına geldiğini vurgulayan Valimiz Hüseyin Öner, binaları yıkılan vatandaşlara gereken yardımlarda bulunulduğunu ve ihtiyaç duyulan miktarda çadırlar dağıtıldığını ifade etmiştir.
Deprem yaralarının sarılması amacıyla bütün birimleri ile birlikte yoğun bir çalışma sürdüren Valimiz Hüseyin Öner’in emirleri doğrultusunda, depreme maruz kalan binalar belirlenmiş, kış mevsimi gelmeden önce deprem yıkımlarının giderilmesi aşamasına gelinmesi halk arasında memnuniyetle karşılanmıştır.
Deprem hasarlarıyla ilgili olarak açıklamada bulunan Valimiz Hüseyin Öner, “6 köyde yaklaşık 102 evde hasar var. Bütün hasarın tespitleri yapıldı. Şu ana kadar 455 çadır dağıtıldı, bir çoğu da kuruldu. Konteyner ve battaniye dağıtıldı. 85 ahır yıkıldı, onlara da hayvan çadırı veriyoruz. Ağır hasarlı ev ve ahırlar için ilk etapta 8 bin liralık yardım yapıldı. Ağır hasarlı evler yıkılacak ve yeni evler yapılacaktır” demiştir.

 

/

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
   • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
   • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
   • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
   • Facebook ile Giriş Yap  
   • KULLANICI GİRİŞİ
   • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
   • YORUM YAZ
   • ARDAHAN VALİSİ HÜSEYİN ÖNER'DEN DEPREMZEDELERİ SEVİNDİRECEK HABER