Ardahan’ın tarihi boyunca ihmal edilen köklü sorunlarını çözüme kavuşturmak için yoğun çalışmalar içerisinde olan Milletvekilimiz Prof. Dr. Orhan Atalay’da birçok Ardahanlı gibi bazı hususlar nedeniyle sitemkardır ve haklı tepkileri var…

     Vekil Atalay’ın da haklı tepkileri var…

        Ardahan’ın tarihi boyunca ihmal edilen köklü sorunlarını çözüme kavuşturmak için yoğun çalışmalar içerisinde olan Milletvekilimiz Prof. Dr. Orhan Atalay’da birçok Ardahanlı gibi bazı hususlar nedeniyle sitemkardır ve haklı tepkileri var…
       Kendisiyle ilk kez Ardahan sorunlarıyla ilgili olarak 3 saat baş-başa sohbet etme fırsatı bulduğum Vekil Atalay, Ardahan’da başlatılan yatırımların bir an önce hizmete dönüşmesi için kurum yetkilileri ile sürekli görüşmeler yaparak, işlerin gidişatı hakkında bilgi almanın yanı sıra, yeni yatırım projeleri hazırlanması yönünde de uğraş verdiğine bizzat şahit oldum.
“Ensar abi Ardahan sorunlarıyla ilgileniyordu”
       CHP önceki dönem Milletvekili Ensar Öğüt’ün muhalefette olmasına rağmen Ardahan sorunlarıyla yakinen ilgilendiğini ve birlikte çalışmaktan memnun olduğunu samimi üslupla anlatan Vekil Atalay, “Ensar abi Ardahan sorunlarıyla yakinen ilgileniyordu. Birçok konuyu Mecliste dile getiriyordu. Buna bağlı olarak Ardahan’a daha fazla yatırım gelmesi için destekte bulunuyordu. HDP Milletvekili Dr. Taşkın beyle de sorun yaşamadık.” diyerek memnuniyetini ifade ederken, Öztürk Yılmaz’ın huzur bozucu tutumunu eleştirdi.
“Rektör Biber’e kefilim”
       Ardahan Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Mehmet Biber’in farklı bir faaliyette bulunmadığı yönündeki söylemlerin yanlış olduğunu vurgulayan Vekil Atalay, “Ardahan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Biber ile birlikte Erzurum’da uzun süre görev yaptım. Yakın dostum ve arkadaşımdır. Üniversitemizin her yönüyle gelişmesi için çok mükemmel işler yapacağına güveniyorum ve kendisine kefilim. Üniversitenin gelişmesi, eğitim seviyesinin yükselmesi ve öğrenci sayısının artması için yoğun bir çalışma içerisinde olduğunu yakinen biliyorum.” diyerek, yaşamımda ilk kez 5 ay Ardahan dışında kaldığım için halen makamına gidemediğim Rektör Biber’i ziyaret etmem önerisinde bulundu.
“Benin ilimde DSİ araçlarının rengi bilinmiyor”
        Kars DSİ Bölge Müdürlüğüne yeni atanan ve kendisini ziyaret eden Adil Sabancı’ya Ardahan’daki DSİ faaliyetlerinin yetersizliğiyle ilgili olarak bilgi veren Vekil Atalay, “DSİ’nin yatırımları Ardahan’da yok denecek kadar azdır. Benim ilimde vatandaşlar DSİ araçlarının rengini bilmi-yorlar. Ardahan’da DSİ’nin faaliyet alanında yer alan birçok noksanlıklar var. Bu hususa ağırlık verilmelidir.” uyarısında bulundu.
“Kazı-tavuğu çalınanda beni arıyor”
        Mahallinde çözüme kavuşturulması mümkün olan işlerden dolayı da kendisinin arandığını ifade eden Vekil Atalay, “Kazı-tavuğu çalınan vatandaşta beni arıyor ve yardım istiyorlar. Bu hususta vatandaş çok haklıdır. Onun için 5-10 kaz ve tavuğunun çalınması önemlidir. Elbette ki Milletvekili bu durumla da ilgilenmelidir. Ancak bu tür olaylar mahallinde çözüme kavuşturulmalıdır.” önerisinde bulundu.
                                                                                                         KASIM TIRPANCI

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • Vekil Atalay’ın da haklı tepkileri var…