YENİMAHALLE 2.ETAP KONUT ALANINDA ÇÖP DAĞLARI OLUŞTU

2017 yılında Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)  tarafından yapımı tamamlanarak hak sahiplerine verilen Yenimahalle 1. Etap toplu konutlar sonrası 2. Etabı için ayrılan alanda yeni konutların yapılmaması nedeniyle bu alan mahallenin çöp merkezi haline dönüştü.

Yenimahalle sakinlerinin ve mahalle muhtarı Murat Atacan'ın tepki gösterdiği TOKİ 2. Etap alanı inşaat molozları ve mahallede hayvancılık yapan vatandaşların hayvan gübrelerini döküldüğü çöplük halini almasından dolayı rahatsız olduklarını dile getiriyorlar.
Ardahan'a yakışmayacak görüntünün ortaya çıkmasının dışında insan sağlığını tehdit edecek düzeyde çevre kirliğinin olduğu Yenimahalle 2.Etap TOKİ inşaat alanın temizlenmesini isteyen mahalle sakinleri belediyeden buradaki çöplerin kaldırılmasını istiyor.

Konu hakkında gazetemize şikâyetlerini dile getiren mahalle sakinleri ve Yenimahalle Muhtarı Murat Atacan, yetkililere seslenerek sorunlarına biran önce çözüm bulunmasını istediklerini söyledi.

Yeni Mahalle Muhtarı Murat Atacan gazetemize yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; 10 yılı aşkın bir süredir mahallemizdeki bu sorun bir türlü çözülmedi. TOKİ buraya yapacağı 2. Etap konutları yapmadığı gibi 1. Etap inşaat molozlarını da üstelik temizlemeden bırakıp gitti. Biz Yenimahalle sakinleri olarak öncelikle TOKİ'nin buraya 2. Etap konutlarını biran önce yapmasını istiyoruz. Daha öncelikli isteğimiz ise buradaki çöp dağlarının belediye tarafından temizlenmesidir. Mahallemizdeki bu durum hem sağlığımızı tehdit ediyor hem de kentte yakışmayacak bir manzara oluşturuyor dedi.

/

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
   • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
   • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
   • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
   • Facebook ile Giriş Yap  
   • KULLANICI GİRİŞİ
   • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
   • YORUM YAZ
   • YENİMAHALLE'DE ÇÖP DAĞLARI OLUŞTU