AV. YAVUZ YILMAZ, BARO BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Kategori: ARDAHAN Güncelleme: 8.09.2022 15:03:10 Toplam 178 defa okunmuştur.

Ardahan Barosu, 1 Ekim 2022 Cumartesi günü Olağana Genel Kurula gidiyor.

Ardahan’da 32 yıldır Avukatlık yapan Ahmet Yavuz Yılmaz Ardahan Baro Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. 
 
Avukat Ahmet Yavuz Yılmaz adaylığı ile ilgili şu açıklamayı yaptı;
 
“Çok değerli meslektaşlarım, Yeni bir baro olmasına rağmen büyük işler başarmış olan mensubu olmaktan büyük bir onur ve mutluluk duyduğum Ardahan Barosu her zaman her şartta Hukukun Üstünlüğü, Demokrasi ve İnsan Hakları için mücadele etmiş, Cumhuriyetimizin ve mimarı olduğu Hukuk Devletinin teminatı olmuş bir kurumdur.

1990 yılından bu yana aktif olarak bu mesleği icra eden bir avukat olarak ve 2021yılında Türkiye Barolar Birliği delegeliği ile başlayan kurumsal görev sürecimin sonunda; Avukatlık Kanununun 82. Maddesi uyarınca Ekim ayında yapılacak olan Genel Kurulunda, farklılıklarımızı sorun değil, zenginlik olarak gören bir anlayışla, hiçbir ayırım gözetmeden, öncelikle mesleğimize, meslektaşlarımıza ve özellikle Ardahan Barosuna  hizmet düşüncesiyle, en büyük hayalimiz olan  adil, bağımsız ve demokrat yargıya, olan inancımla, asıl görevimiz olan savunmanın kalesini savunmak, mesleğimizin onurunu yüceltmek,  hiç kimseye biat etmeden, kimseden talimat almadan,  cübbemizin değerini arttırmak, cübbemizde düğme arayanlara inat,  meslektaşlarımız ile  birlik,  beraberlik ve dayanışmayı sağlayarak, meslektaşlarımızın tecrübelerinden faydalanmak, genç meslektaşlarımızın  baromuza olan güvenini arttırmak, katkılarını sağlamak, sorunlarımızın farkında ve bizzat yaşayan bir meslektaşınız  olarak, çözüm önerilerim, projelerim geçmiş dönemlerdeki  tecrübelerim ve enerjimle; Mücadelemizde tüm meslektaşlarımız ile omuz omuza yer almak, tüm meslektaşlarım ile birlikte hakkı ve hukuku sağlamak, her bir meslektaşımın derdi ile dertlenmek, sevinçlerine ortak olmak  amacıyla, görevlerin geçici, emeklerin kalıcı olduğunun bilinciyle; Ardahan Barosu  başkanlığına adayım. 

Takdir,  görevini  yaparken kimseye, ne müvekkile, ne yargıca ne de iktidara tabi olmayan, aşağısında kişilerin varlığı iddiası bulunmayan, hiçbir hiyerarşik üst de tanımayan   siz    değerli meslektaşlarıma ait olmak üzere yüce genel kurulumuzundur.

Emek ve Dayanışma ile, Saygılarımla”

/

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
   • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
   • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
   • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
   • Facebook ile Giriş Yap  
   • KULLANICI GİRİŞİ
   • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
   • YORUM YAZ
   • AV. YAVUZ YILMAZ, BARO BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞINI AÇIKLADI