Yılmaz’ın gayretleri öğrencileri sıcak yemekle buluşturdu

Kategori: ARDAHAN HABER Güncelleme: 25.10.2019 10:22:49 Toplam 896 defa okunmuştur.

Ardahan’ın Çıldır ilçesine bağlı Kurtkale köyünde taşımalı eğitim gören köy öğrencilerinin öğlen yemeğinde sadece kahvaltılık kuru gıda ile karnını doyurmasına sessiz kalmayan AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Yılmaz, girişimleri sonucu öğrencilere her öğlen sıcak yemekle buluşturdu.

Ardahan’ın Çıldır ilçesine bağlı Kurtkale köyünde taşımalı eğitim gören köy öğrencilerinin öğlen yemeğinde sadece kahvaltılık kuru gıda ile karnını doyurmasına sessiz kalmayan AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Yılmaz, girişimleri sonucu öğrencilere her öğlen sıcak yemekle buluşturdu.

Kurtkale bölgesine bağlı köylerde ki öğrenciler taşımalı sistele Kurtkale köyünde ki okullara taşınarak eğitim veriliyordu. Öğrenciler, Kurtkale köyünün uzak olması sebebiyle yemek verecek firma bulunamayınca öğlen yemeklerinde karınlarını kuru gıda ile doyurmaya çalışıyordu. Yıllardır devam sorunu gören AK Parti Çıldır İlçe Başkanı Yusuf Yılmaz, öğrencilerin kuru gıda ile beslenmesinin yanlış olduğunu belirterek, konuyu Vali Mustafa Masatlı ile paylaştı. Vali Masatlı konuyu yakından takip ederek öğrencilere her öğlen sıcak yemek verilmesi yönünde kesin talimatta bulundu. Vali Masatlı’nın talimatları üzerine öğrencilere sıcak yemek verilmeye başlandı.

Sıcak yemek verilen okulu ziyaret eden Vali Masatlı, öğrencilerle sohbet etti ve çikolata ikramında bulundu.

İlçe Başkanı Yusuf Yılmaz, konuyla yakından ilgilenerek çocuklara sıcak yemek verilmesini sağlayan Vali Masatlı’ya teşekkür etti.

Vali Mustafa Masatlı, Çıldır’da açılış ve çeşitli ziyaretlerde bulundu

Vali Mustafa Masatlı, Çıldır ilçesini ziyaret ederek açılış ve çeşitli incelemelerde bulundu.

Ziyaretinde ilk olarak, Valilik koordinasyonunda yürütülen “Tüm Renkler El Ele Projesi” kapsamında Çıldır İlkokulunda oluşturulan Otizmli öğrencilere hizmet verecek sınıfın açılış programına katılan Vali Masatlı, açılışın ardından sınıfı gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Açılışta konuşan Vali Masatlı, “Bugün çok özel bir gün. Bir sınıfımızı Otizmli çocuklarımız için dizayn ettik. Bizim eğitimde dezavantajlı gruplar dediğimiz öğrencilerimiz var. Bunlardan biri de işte otizm dediğimiz hastalık sonucu özel eğitim alması gereken sevgili yavrularımızdır. Cumhurbaşkanımız önderliğinde ki yeni yönetim anlayışımız ve ülkemizin 2023 hedefleri çerçevesinde bu dezavantajlı gruplar her zaman ülkemizin önceliği olmuştur. Kurulan sosyal güvenlik sistemi neredeyse tüm dünyaya örnektir. Bu kapsamda ilimizde Valiliğimiz bünyesinde başlattığımız ‘Tüm Renkler Elele’ projesiyle dezavantajlı çocuklarımızın eğitilerek hayata kazandırılması için adım atmış bulunmaktayız. Projemiz kapsamında, Garanti Yatırımın da destekleri ile Otizmli öğrencilerimiz için özel bir sınıf oluşturduk. Sınıfımızın kuruluşunda destekleri dolayısıyla Tohum Otizm Vakfına, Garanti Yatırıma ve katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Mustafa Masatlı açılışın ardından Kurtkale köyünü ziyaret ederek köy okulunda incelemelerde bulundu. Sıcak yemek uygulamasına geçilen okul yemekhanesini  denetleyen Vali Masatlı daha sonra Kurtkale sınır köylerinin muhtarları ile toplantı yaptı. Vali Masatlı Muhtarların sorun ve taleplerini dinleyerek notlar aldı.

Kurtkale’de konuşlu bulunan 2’nci Hudut Bölüğünü de ziyaret eden Vali Masatlı, sınırda görev yapan askerlerimizle bir araya geldi. Vali Masatlı daha sonra Aktaş Sınır Kapısına geçerek, incelemelerde bulundu.

 

ardahanardahan.gov.tr/kurumlar/ardahan.gov.tr/HABER/2019_y%C4%B1l%C4%B1/10_EKIM/24-CILDIR/DSC_0712.JPG alt= />

ardahanardahan.gov.tr/kurumlar/ardahan.gov.tr/HABER/2019_y%C4%B1l%C4%B1/10_EKIM/24-CILDIR/1-_5_.JPG alt= />

ardahanardahan.gov.tr/kurumlar/ardahan.gov.tr/HABER/2019_y%C4%B1l%C4%B1/10_EKIM/24-CILDIR/DSC_0727(1).JPG alt= />

ardahanardahan.gov.tr/kurumlar/ardahan.gov.tr/HABER/2019_y%C4%B1l%C4%B1/10_EKIM/24-CILDIR/DSC_0706.JPG alt= />

ardahanardahan.gov.tr/kurumlar/ardahan.gov.tr/HABER/2019_y%C4%B1l%C4%B1/10_EKIM/24-CILDIR/DSC_0744.JPG alt= /> 

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberlerin tüm hakları 23 Şubat Gazetesi Ardahan Haber'ya aittir. Kaynak gösterilse dahi haberlerin tamamı özel izin alınmadan kullanılmaz. Ancak alıntılanan haberin bir bölümü, alıntılan haberin aktif link verilerek kullanılabilir.
  • KULLANICI ve EDİTÖR GİRİŞİ
  • Facebook veya Twitter hesabınız ile güvenli ve hızlı bağlanabilirsiniz!
  • Gizlilik Sözleşmesi gereği kişisel bilgileriniz üçüncü kişiler ile paylaşılmaz.
  • Facebook ile Giriş Yap  
  • KULLANICI GİRİŞİ
  • Eğer Kayıtlı Kullanıcı Değilseniz KAYIT OL!
  • YORUM YAZ
  • Yılmaz’ın gayretleri öğrencileri sıcak yemekle buluşturdu